Wysokogatunkowe zestawy pościeli rustykalnej

Home / Pościele / Wysokogatunkowe zestawy pościeli rustykalnej
posciel rustykalna

Szukając prezentu na ślub czy jakąś ważną rocznicę często zastanawiamy się nad zakupem pościeli. Nie musimy jednak kupować zwykłej, satynowej pościeli, możemy zakupić piękną rustykalną pościel z falbanami, w bardzo dobrym gatunku, która na pewno zachwyci obdarowane nią osoby. Nie jest to tani prezent, jednak gatunek i wykończenie takiej pościeli są najwyższej jakości, za którą warto dopłacić.

Zestawy pościeli w stylu rustykalnym szyte się z bardzo dobrej gatunkowo bawełny, o dużej gramaturze, często sprowadzanej z najdalszych zakątków świata. Wykończenie takiej bielizny najczęściej robione jest ręcznie dzięki czemu jest ona zupełnie unikatowa i doskonałej jakości.

Pościel w stylu retro, rustykalnym czy vintage może mieć różne wykończenia. Na bawełnianą poduszkę mogą być naszyte tiulowe elementy dodatkowo wyhaftowane w ciekawe wzory, najczęściej kwiatowe. Wygląda to jakby poduszka była dodatkowo zapakowana w luksusowy materiał. Oprócz tego poduszki mogą być wykończone na brzegach haftem typu richelieu, w stylu tych, które wyszywały nasze babcie. Haft taki doskonale sprawdza się także na samej poduszce, nie tylko na jej brzegu.

Dobrze wykonany nie straci swojego uroku przez cały czas użytkowania pościeli. Jednak należy pamiętać, że jeśli mamy poduszkę wyhaftowaną haftem richelieu to włożona w nią poduszka powinna mieć jakiś ładny, spokojny kolor, bo będzie on widoczny w miejscach haftowanych. Taka pościel, jak naszych babć, to prawdziwe cacuszko w naszych bieliźniarkach i na pewno będzie można przekazywać ją z pokolenia na pokolenie, gdyż jej jakość i trwałość jest bardzo wysoka.

Pięknym rozwiązaniem jest także pościel z koronką na brzegach dodatkowo wykończona haftem na powierzchni poduszki. Pościel taka dzięki koronkom nabiera lekkości i zwiewności a przy tym eleganckiego wyglądu.

Jeśli chcemy na naszej pościeli może zostać wyhaftowany dowolny monogram. Może to być dedykacja, litera czy inicjały. Coś, co sprawi, że pościel nabierze indywidualnego charakteru jej właściciela. To będzie także doskonała pamiątka.

Leave a Reply

Your email address will not be published.