Wygodne materace ortopedyczne

Home / Materace / Wygodne materace ortopedyczne
materac

Planując aranżację wymarzonej sypialni dla dwojga, powinniśmy gruntownie przemyśleć zakup najwygodniejszego materaca. Jeśli ponadto mamy problemy zdrowotne, wynikające z nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego układu kostnego, polecamy wybór specjalnych materacy ortopedycznych, dzięki którym codzienny wypoczynek okaże się jeszcze przyjemniejszym.

Profesjonalne, zdrowotne materace ortopedyczne (często nazywane również rehabilitacyjnymi), pozwalają na korygowanie wszelkich wad kręgosłupa, poprzez ułożenie w anatomicznie naturalnej pozycji podczas snu. Warto dodać, iż lecznice właściwości tego typu materacy zauważymy już po kilku dniach, niezależnie od tego, w jakiej pozycji najczęściej sypiamy. Materac rehabilitacyjny podpiera bowiem naturalne krzywizny naszych pleców (zamiast je prostować, tak jak większość zwykłych materacy), przynosząc układowi kostnemu ulgę po całym dniu pracy.

Nowoczesne materace ortopedyczne wykonywane są w taki sposób, aby uginać się tylko w określonych punktach, to jest pod naciskiem naszego ciała. W zwykłych materacach nacisk rozkładany jest na całej jego powierzchni, dlatego też nie wpływają one w żaden sposób korekcyjnie na nasz kręgosłup. Właściwość taka nazywa się elastycznością punktową i ma kluczowe znaczenie dla rehabilitacyjnego i leczniczego działania takiego specjalistycznego materaca, ponieważ pozwala na swobodne, naturalne ułożenie ciała w dowolnej pozycji.

Lecznicze materace wykonuje się zazwyczaj ze specjalnej pianki o różnej gęstości, zgodnie z zasadą, iż im gęstsze wypełnienie materaca, tym będzie on twardszy. Pianka taka układa się idealnie pod naporem ciała, doskonale podtrzymując i podpierając kręgosłup. Materaca ortopedyczne przeznaczone są w szczególności dla osób cierpiących nie tylko na schorzenia kręgosłupa, ale również na problemy z krążeniem i ciśnieniem krwi.

Dostępne na rynku materace ortopedyczne mogą znacznie różnić się między sobą pod względem twardości. Niektóre z modeli mogą być bowiem w niektórych miejscach twardsze, a w innych – miękkie. Należy pamiętać, iż każda strefa przeznaczona jest na korekcję innych odcinków kręgosłupa, dlatego trzeba taki materac ułożyć poprawnie na łóżku, aby jak najlepiej wykorzystać jego lecznicze właściwości. Twarde strefy materaca ortopedycznego powinny przede wszystkim podpierać biodra oraz odcinek lędźwiowy kręgosłupa, natomiast strefa miękka przeznaczona jest pod łopatki.

Na rynku znajdziemy cały szereg najróżniejszych, profesjonalnych materacy o właściwościach leczniczych. Planując zakup takie ortopedycznego akcesorium, należy jednakże zwracać szczególną uwagę na wymiar materaca. Musi on być przecież idealnie dopasowany do wymiarów naszego łóżka, aby mógł skutecznie spełniać swoje korekcyjne funkcje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.