kolorowe poduszki

Ozdobne poszewki na poduszki z koronką

Na myśl o ozdobnych poszewkach widzimy piękne poduszki ze starych zdjęć, filmów, a czasem także ręcznie robione koronki naszych babć. To bardzo ładna ozdoba nie tylko naszych sypialni, ale także salonów czy werand. Kiedyś takie poduszki spotkać można było w każdym domu. Dzisiaj spotyka się je coraz rzadziej, a kiedy już je widzimy są bardzo pięknie wykończone i bardzo stylowe.

Taka poszewka z koronkami jest bardzo ładnym elementem wystroju wnętrza, przez fakt, że koronka nie musi być nudna i staroświecka, takie poszewki sprawdzają się niemalże w każdym wnętrzu. Poszewki z koronką mogą być wykonane z bawełny, a koronka może być tiulowa, bawełniana czy atłasowa. Istnieją także modele, w których koronka jest dodatkowo ozdobiona haftem czy koralikami. Właściwie wszystko zależy od kreatywności i pomysłu krawca czy projektanta.

Szyfonowe poszewki najlepiej będą wyglądały kiedy koronka będzie matowa lub bez żadnych ozdób. Sam materiał poszewki jest na tyle strojny, że koronka nie musi być już dodatkowo ozdabiana. Bawełniane poszewki i te z matowej satyny mogą mieć bardziej strojne koronki tiulowe, haftowane połyskującymi nićmi. Chociaż najlepiej i najładniej wygląda biała poszewka z bawełny ozdobiona skromną, biała koroną na brzegach poszewki. Do tego kiedy pachnie jeszcze świeżością lub jest wykrochmalona stanowi to dodatkowy urok.

Koronki, który używane są do ozdabiania poszewek mogą być haftowane zwykłym haftem maszynowym, który bardzo elegancko wygląda kiedy użyte zostaną połyskujące nici lub ręcznym, wycinany haftem richelieu, który niektórzy na pewno pamiętają z sypialni naszych babć. To bardzo stary haft, niezwykle urokliwy, ale także pracochłonny i wymagający wiele cierpliwości. Warto jednak mieć w swojej bieliźniarce chociaż jeden komplet poszewek z tego typu haftem.

Piękne poszewki na poduszki z koronki stanowić będą doskonały prezent urodzinowy, imieninowy bądź ślubny, a obdarowane osoby na pewno docenią nasz pomysł i kunszt ozdobnych koronek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.